O spolku Omnium

 

Záchrana a obnova památek

 

Omnium z.s. se věnuje záchraně a obnově zničených, ohrožených nebo nevyužívaných památek, od drobných staveb, křížů, křížových cest až po velké sakrální i nesakrální památky v České republice. Jedná se většinou o památky, které dnes z různých důvodů stojí na okraji zájmu společnosti, o památky, které byly zdevastovány za minulého režimu, nebo o památky, kde majetkové poměry předchozího majitele neumožňovaly jejich záchranu.

Mj. jde o sakrální stavby na Bílinsku, Lounsku, Tachovsku, Podbořansku, Domažlicku, Broumovsku, Klatovsku, v Krkonoších či na Krnovsku. Společným rysem památek spolku Omnium je ve většině případů jejich mimořádně havarijní stav. 

Projekty obnovy památek spolku Omnium 

 

 

Omnium z.s. je partnerem projektu Pro život kostelů Broumovska, který se snaží zachránit a oživit jedinečný soubor barokních sakrálních památek.

 

Vzdělávací a přednáškové aktivity spolku Omnium v rámci cyklu Monumenta VIVA

Omnium z.s. zároveň organizuje cyklus vzdělávacích a osvětových seminářů, konferencí, workshopů, výstav a koncertů a dalších aktivit pro širokou i odbornou veřejnost se vztahem k památkové péči připravovaný pod názvem Monumenta VIVA.

Kalendář Monumenta VIVA

 

 

  

Kontakt 

Sídlo:
Omnium z.s.
Rybná 24
110 00 Praha 1

                                


Tel.: +420 739 385 928
E-mail: info@omniumos.cz
URL: www.omniumos.cz

 

IČ: 22762370
DIČ: 22762370

 

 

Výroční zprávy Omnium z.s. 

Výroční zpráva 2017

Výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2015

Výroční zpráva 2014

Výroční zpráva 2013