Historie kostela Navštívení Panny Marie Nové Domky
Kostel se dá označit za reformní. V době, kdy Josef II. rušil kláštery aj. instituce, získal těmito procesy dost prostředků a díky tomu si mohl dovolit racionalizovat církevní správu (od zřízení celých biskupství až po lokální kostely). Proto se i kostelu v Nových Domcích začalo říkat Lokálie. O jeho zřízení bylo rozhodnuto v roce 1786, ale nebyly dosud prostředky na jeho stavbu, takže došlo ke stavbě provizorní dřevěné svatyně, vysvěcené v prosinci 1786.
Položení základního kamene následovalo roku 1788, ale z faktu, že stavba byla zahájena až v roce 1791 celkem dobře plyne, že se stavbou tohoto kostela to značně "drhlo". Stavba se ostatně nedostala přes základové zdivo a ustala. V roce 1808 musela majitelka (tj. manželka majitele) zdejšího panství, hraběnka Kolowratová, nechat znovu postavit dřevěné provizorium na těchto základových zdech, samozřejmě na své náklady.
Ke stavbě kostela ve skutečnosti došlo až v letech 1835-36. A to jen proto, že po 25 letech byla stavba již na limitu životnosti a patronát nad kostelem (1834) převzal hrabě František Antonín Libštejnský z Kolovrat. Dokončený kostel byl vysvěcen v říjnu 1836, věž se špičatou vícebokou jehlancovou střechou byla dokončena teprve v letech 1837-38. Postavena na opačné straně kostela (než je umístěn hřbitov).
Kostel byl zasvěcen Navštívení P. Marie (Heimsuchung) a hlavní oltář získal teprve v letech 1860-65, kdy byl pro něj vytvořen. Do té doby musel stačit oltář ze zrušeného minoritského kostela ve Stříbře. Z dalšího vybavení je pozoruhodné, že dva ze zvonů ve věži byly poskytnuty pražskou konzistoří a pocházely už z let 1562 a 1563 (druhou válku přežil jen jeden). Kostel byl průběžně doplňován mobiliářem a výzdobou, např. ještě v roce 1930 novou křížovou cestu. Nové varhany byly instalovány v roce 1913 (byly na empoře hned za vchodem). Věž měla hodiny (z roku 1878) a ještě v roce 1938 byla vyměněna na objektu střecha (břídlicová).
Po odsunu německého obyvatelstva, kdy došlo k obecnému úpadku všeho v pohraničí, kostel sloužil jako kravská stáj, jako skladiště zemědělského materiálu apod.